Spotkanie z żeglarzami

12 czerwca 2014 r. gościliśmy w szkołach ponadgimnazjalnych przedstawicieli Fundacji Imago Maris, panie: Ewę Skrzecz i Monikę Droździkowską oraz Piotra Pulnara, a także ambasadora fundacji – Pawła Urbańskiego.
Goście przybliżyli realizowany przez fundację projekt żeglarstwa morskiego osób niewidomych i słabowidzących. W rejsach morskich na dużych żaglowcach mogą uczestniczyć niewidomi pochodzący z różnych państw europejskich. Głównym celem jest wymiana doświadczeń oraz integracja środowiska niewidomych żeglarzy z różnych zakątków Europy.
Pan Paweł Urbański opowiedział o edukacji w Laskach i międzynarodowym college’u w Norwegii oraz o swoich pasjach i wyprawach. Zachęcając do wzięcia udziału w rejsie podkreślił, że doświadczenia nabyte podczas tego typu wyprawy mogą przydać się w codziennym życiu, ponieważ żeglarstwo rozwija zaradność i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji.
Podczas spotkania obejrzeliśmy modele statków, okrętów i jachtów oraz liny i szekle. Uczyliśmy się także wiązania węzłów żeglarskich. Kolejną okazją do pogłębienia umiejętności potrzebnych podczas rejsu będzie zaplanowane na jesień szkolenie na Jeziorze Zegrzyńskim.

Katarzyna Dojnikowska
Mateusz Jabłoński

 


-->