Święto Ośrodka

15 maja 2013 r. – prezentacja Jabłonek w dniu Święta Ośrodka

 

Zapraszamy do Jabłonek

Przewodnicząca samorządu szkolnego – Aneta Wyrozębska zaprosiła do Jabłonek  wszystkich zebranych na uroczystości Święta Ośrodka. Witając serdecznie gości podczas prezentacji placówek w Domu Dziewcząt, powiedziała:

„Przyjęło się w Laskach nazywać szkoły ponadgimnazjalne Jabłonkami – od miejsca, gdzie w latach 70. stanął w sadzie pierwszy budynek liceum zawodowego, a potem, w 2006 roku zbudowano nową szkołę.

Po laskowskim gimnazjum wielu uczniów kontynuuje naukę – tak jak i ja – w Jabłonkach. Dołączają do nich młodzi z różnych stron Polski. W tym roku szkolnym jest nas 78 osób.

Mamy maj i jak nie pochwalić się jedynymi w świecie takimi jabłonkami. Teraz kwitną bielą maturalnych bluzek i koszul oraz kitlami masażystów; mienią się też kolorami rękodzielniczych prac uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Bo Jabłonki to Liceum Ogólnokształcące, Technikum Masażu i Technikum dla Niewidomych, Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Szkoła Policealna. W Jabłonkach można więc uzyskać tytuły technika: masażysty i informatyka; można zostać technikiem prac biurowych i poszukiwanym przez wielu pracodawców – tyfloinformatykiem. Podobnie zresztą jak poszukiwanym też coraz częściej do małych firm rzemieślniczych – rękodzielnikiem wyrobów włókienniczych. Zobaczmy, jak piękne prace powstają w naszej szkolnej pracowni.

           

Zapraszamy do naszej „Galerii dzianiny”, gdzie będzie można zobaczyć, jak powstają torebki, swetry, getry, czapki i szaliki… Zobaczyć i kupić po promocyjnych cenach. Zainteresowanym technikami informatycznymi proponujemy w Jabłonkach warsztat „Gadający komputer”. Dziś też będą otwarte pracownie masażu i anatomii, i tam poznacie Państwo „A, b, c masażu”.

Do zobaczenia w Jabłonkach.


-->