Pożegnania czas w szkołach ponadgimnazjalnych

Tradycyjnie, przed uroczystością ślubowania absolwentów, zebrali się w Jabłonkach uczniowie i nauczyciele, by pożegnać tegorocznych maturzystów. Zadzwonił ostatni szkolny dzwonek i nastąpił czas pożegnań.

Witając wszystkich, Teresa Cwalina – polonistka, mówiła: „Pożegnanie zawsze oznacza jakiś koniec; koniec bycia razem, koniec pewnego etapu… I mimo świadomości, że wcale nie musi być ostateczne, nieuchronnie łączy się z nim zazwyczaj element smutku, zabarwiony obawą – że oto tym razem to już naprawdę ostatni raz. Ale są dziś z nami dawni maturzyści i oni najlepiej świadczą o tym, że wraca się do szkoły; we wspomnieniu spotkanych osób i miejsc trwa w nas przestrzeń Jabłonek, gdyż stała się częścią nas samych. W przestrzeni ducha koniec nie istnieje.

Rozpoczynając naukę, mieliście marzenia; snuliście plany na przyszłość; stawialiście ważne cele, które w ciągu tych trzech, czterech lat pragnęliście zrealizować. Zdobycie wykształcenie i nauka zawodu były najważniejsze. Ale pragnęliście też poznać nowe, ciekawe osoby i siebie samych… I każdy odkrywał, że posiada własną indywidualną i niepowtarzalną drogę – zbiór wartości, zadań i obowiązków, które należy wypełnić. Dorastaliście do odpowiedzialnego zadania. Dobrej drogi!”

Głos potem zabrały wychowawczynie maturzystów – panie Jolanta Kozyra i Ewa Jastrząb. Było domowo, blisko i łzy wzruszenia widać było w oczach zebranych. W imieniu absolwentów przemówiła Aneta Wyrozębska. Następnie samorząd szkolny z panią Agnieszką Krasnodębską przypomniał różne wydarzenia z życia szkolnego tegorocznych maturzystów. Życzenia też swoim młodszym koleżankom i kolegom złożyła Paulina Frączek, absolwentka szkoły, dziś studentka psychologii na KUL-u.

Dobrze było być jeszcze chwilę razem w Jabłonkach.

Teresa Cwalina

 
Przemawia pani Jolanta Kozyra Pani Ewa Jastrząb wręcza nagrodę Angelice Dzigdzie Pani Ewa Jastrząb wręcza nagrodę Adrianowi Małeckiemu. Aneta Wyrozębska dziękuje w imieniu maturzystów

Samorząd żegna starszych kolegów Oni zostają w szkole Paulina Frączak zaraz będzie życzyć swoim młodszym kolegom pomyślności


-->