Opłatek 2011

Opłatek szkolny

19 grudnia 2011 r. spotkaliśmy się na holu w szkole, aby z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Wcześniej uczestniczyliśmy w spotkaniu z Jego Eminencją Metropolitą Warszawskim Arcybiskupem Kazimierzem Nyczem. Po obejrzeniu okolicznościowego przedstawienia i złożeniu życzeń na spotkaniu ośrodkowym, udaliśmy się do  szkoły, gdzie już czekali nasi goście – Pani Dyrektor i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum  nr 43 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie.

Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem fragmentu Ewangelii i krótką nauką, którą wygłosił Ksiądz Marcin Kowalczyk.

Następnie opiekun i jednocześnie wychowawca uczniów z warszawskiej szkoły, a nasz wychowawca klasy 2T i nauczyciel geografii, Pan Cezary Fuksiński z grupą uczniów dali koncert, na który złożyły się głównie utwory Boba Dylana. Na flecie grał Tomek Dojka, na gitarze basowej – Oskar Słodkowski, na gitarze – Pan Cezary Fuksiński, na skrzypcach – Mietek Bąk, na perkusji – uczeń z warszawskiego gimnazjum.

Po koncercie odwiedził nas Święty Mikołaj z pomocnikami. W rolę Śnieżynki wcielił się Grzegorz Kurpiński. Mikołaj i jego pomocnicy rozdali prezenty, przywiezione przez naszych gości.

Na zakończenie złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem.

Ksiądz Marcin, nasz katecheta. czyta fragment Ewangelii. Pan Czarek, nauczyciel geografii, z zespołem Tomek Dojka gra na flecie. Uczniowie słuchają koncertu Pani dyrektor Agata przygląda się jak grają pan Czarek, Tomek Dojka i Oskar Słodkowski Święty Mikołaj z pomocnikami


-->