Opłatek w Jabłonkach

17 grudnia 2015 r. zebraliśmy się w pięknie przystrojonym holu Jabłonek, aby wysłuchać refleksji o Bożym Narodzeniu. Świąteczny klimat tworzyły żłóbek z Dzieciątkiem, błyszcząca ozdobami choinka oraz stół udekorowany wieńcem adwentowym z płonącymi świecami. Znajdowały się na nim także Pismo Święte, opłatek oraz kwiat – gwiazda betlejemska. Myślą przewodnią programu przygotowanego przez uczniów, pod kierunkiem pana Badeńskiego, były słowa: „Kochajmy ludzi nie tylko w święta”. Ze wzruszeniem uczestniczyliśmy w części artystycznej spotkania, wsłuchując się w słowa pastorałki L. A. Moczulskiego:

„W codziennym biegu dojrzeć nie mogę,
tej gwiazdy, która wskazuje drogę,
tej betlejemskiej, co zaprowadzi,
gdzie wszystkie bóle niebo uładzi.

Podążam, ile siły mam w nogach,
by dotknąć w szopie samego Boga,
by z aniołami i pasterzami
gloryję śpiewać razem z królami”.

  Następnie przyszedł czas na wspólną modlitwę i dzielenie się opłatkiem. Życzyliśmy sobie radosnego przeżywania Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku. Później rozdane zostały egzemplarze gazetki szkolnej. Jej nowy tytuł: „O czym szumią Jabłonki?”, którego pomysłodawczynią jest Magda Glema z kl. I LO, wyłoniony został w konkursie szkolnym. Pan Dyrektor złożył życzenia solenizantom, świętującym w ostatnich miesiącach swoje imieniny. I tak dobiegło końca nasze przedświąteczne spotkanie.

Agnieszka Krasnodębska

 

W holu szkoły: Dyrektor i uczniowie zgromadzeni wokół stołu, obok choinka oraz żłóbek z Dzieciątkiem  Paulina Lewandowska i Patrycja Kłosowska  Kamil Wiśniewski, Bartosz Radomski, Piotr Warachowski, Piotr Rakowski, Marek Młynarczyk  Ksiądz Michał Wudarczyk z uczniami  Pani Jadwiga Szaniawska i pan Badeński; w tle uczniowie i nauczyciele dzielą się opłatkiem  Dzielenie się opłatkiem

 


-->