Wycieczka do Norwegii

Wycieczka do Norwegii

W dniach 28 maja – 4 czerwca 2013 r. uczniowie Liceum i Technikum przebywali w norweskim college’u Red Cross Nordic United World College, w miejscowości Flekke. Uczy się tam młodzież z różnych krajów i różnych kontynentów.

Pobyt w Norwegii pełen był nietypowych zajęć. Część dnia uczniowie spędzali na wybranych przez siebie lekcjach, np. języka angielskiego, chińskiego czy hiszpańskiego oraz teorii wiedzy, ekonomii… Popołudnia wiązały się z aktywnością fizyczną. Można było kajakować w wodach fiordu, wspinać się na ściance, grać w goalballa, brać udział w zajęciach na basenie albo wędrować przez góry. Sukcesem zakończyły się wspólne pieczenie ciasteczek, projekt fotograficzny oraz zajęcia w pracowni ceramicznej. Czas mijał w radosnej atmosferze także przy ognisku na farmie Hegnes, gdzie królowała pizza.

Choć niełatwo przez tydzień mówić głównie po angielsku, to z każdym dniem uczestnikom wycieczki przybywało odwagi i umiejętności. Dowiedzieliśmy się wiele o krajach, z których pochodzą studenci, o ich różnych religiach i kulturze.

Wszystkim będzie brakowało serdeczności i ciepła, jakie okazywali nam codziennie studenci i pracownicy College’u.

Agnieszka Krasnodębska

Kasia Marek rozmawia z dziewczyna w chustce

 


-->