Jubileusz Dyrektora Szkoły


W dniu 13 listopada 2015 roku świętowaliśmy urodziny Dyrektora szkół w Jabłonkach – pana Stanisława Badeńskiego. Spotkanie rozpoczęło się od wykonania piosenki do melodii „Trzynastego”:

Trzynastego o Panu pamiętamy,
Trzynastego jubileusz tu mamy,
Trzynastego piękniejszy jest świat,
Trzynastego od morza do Tatr.

Następnie został przeprowadzony konkurs wiedzy o Dyrektorze. Pytania z różnych dziedzin, matematyki, geografii, historii oraz bardziej przyziemnych, jak kulinaria – dotyczyły wykształcenia, stażu pracy w Laskach oraz ulubionych potraw pana Badeńskiego.

Później przedstawiliśmy skecz. Jego akcja działa się 40 lat później, czyli w roku 2055. Wówczas dyrektorem w Jabłonkach jestem ja – Arkadiusz Duda. Dzień zacząłem, podobnie jak to często czyni pan Badeński, od apelu. Ogłosiłem, że nie będą się już odbywały zajęcia dodatkowe, ponieważ nauczyciele są zbyt zmęczeni. Poinformowałem też o powrocie do sklepiku szkolnego wyczekiwanych przez uczniów drożdżówek. Moi koledzy odegrali scenkę, która toczyła się na lekcji edukacji dla bezpieczeństwa. Krzysztof Wójtowicz wcielił się w rolę nauczyciela – Wredniaka, a Sebastian Wonderzy i Jarek Andrzejczyk grali uczniów.

Potem w holu szkoły pojawił się urodzinowy tort z napisem: „Drogi Jubilacie, to dopiero 60 lat, więc dalej jak burza idź przez świat”!, a my zaśpiewaliśmy kolejną piosenkę:

Niech Fortuna będzie z Tobą, niech Ci w życiu wiedzie się.
Pamiętamy, że to dzisiaj, pamiętamy datę tę.
Świętujemy Twoje urodziny, ten muzyczny mały prezent Ci wręczymy…

Arkadiusz Duda

 

 

W holu szkoły siedzą pani Szczepkowska i pan Badeński, w tle uczniowie  Nauczyciele i uczniowie w trakcie konkursu  Arek Duda w roli dyrektora szkoły, w tle uczniowie  Krzysztof Wójtowicz w roli Wredniaka, w ławce Jarek Andrzejczyk i Sebastian Wonderzy  Tort z płonącymi świeczkami  Agnieszka Krasnodębska, ksiądz Michał Wudarczyk i pan Jan Juszczak kroją tort  Pani Elżbieta Szczepkowska wręcza kwiaty panu Badeńskiemu  Michał Rowiński składa życzenia panu dyrektorowi Badeńskiemu  Pani Jolanta Kozyra wręcza upominek Dyrektorowi Badeńskiemu


-->